Duyuru MybbTR.Com Genel Forum Kuralları

ilhan

Forum Kurucusu
07-10-2022, 11:02 PM
(Son Düzenleme: 07-11-2022, 10:31 PM, Düzenleyen: ilhan.)    Exclamation 

MybbTR.Com Genel Forum Kuralları

 1. 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiç bir sorumluluk kabul etmez.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar forumda paylaşılamaz.
 3. Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır.
 4. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örnek: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Çingene, Roman, Göçmen vs...)
 5. Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
 6. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
 7. Forum içerisinde konu ve yorumlarınızda Türkçemizi düzgün kullanmaya dikkat edelim.
 8. Mesajlarda bütün kelimeleri kalın, eğik, altı çizili, büyük, aynı yazı tipi ile veya tamamen renkli yazmak yasaktır. Sadece vurguladığınız kelimeleri bu şekilde yazınız.
 9. Konu başlıklarını açtığınız konu ile alakalı girmeye özen gösterelim. "Yardım", "Bakar mısınız" vb başlıklar girilmesi yasaktır. Bu tür konular kalıcı olarak anında silinecektir. Ayrıca başlığın tümünü büyük harflerle yazmayalım, gereksiz noktalama işaretleri kullanmayalım.
 10.  Kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde, hit veya backlink almak amaçlı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiği taktirde süreli uzaklaştırma cezası uygulanır. Bu tür reklamınızı sadece https://www.mybbtr.com/forum-forum-tanitimi kategorisinde şablonlara uygun olarak yapabilirsiniz.
 11. Para kazanmak için kısaltılmış linkler kullanmak, backlink kasmak için konu açmak ve mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. 
 12. Forumda bir konu paylaşırken, içeriğin bir kısmını yazıp link vermek veya kendi sitesindeki bir içeriği sadece link almak, imleme yapmak için forumda paylaşmak yasaktır.
 13. Açılan konuya ard arda en fazla 2 cevap atabilirsiniz. Bu sayıdan fazla cevap attığınız taktirde mesajlarınız silinecek veya konunuz kilitlenecektir. Sürekli tekrarı halinde ise üyeye süreli ban cezaları uygulanacaktır.
 14. Özel mesajlaşma sistemini reklam yapmak için kullanan üyelerin hesapları uyarmaksınız süresiz durdurulur. Özel mesajlaşma sistemini amacına uygun kullanalım lütfen.


MybbTR.net - Mybb Türkçe destek forumuna kayıt olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. 
**Forum kuralları forum yönetimi tarafından güncelleme ve yenileme hakkına sahiptirler.


[Resim: logo.png]


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi